 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386P-1-153TLF)
Bourns 3386P-1-153TLF
PartNo:
3386P-1-153TLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1666
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 15Kohms 10% 0.5Watts Square
Taper:Linear
Resistance:15 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V