 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386P-EY5-103LF)
Bourns 3386P-EY5-103LF
PartNo:
3386P-EY5-103LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 534
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 10Kohms 10% 0.5Watts Square
Number of Turns:
Taper:
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V