 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386W-1-102RLF)
Bourns 3386W-1-102RLF
PartNo:
3386W-1-102RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 922
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 1Kohms 10% 0.5Watts Square
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V