 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3852A-282-104AL)
Bourns 3852A-282-104AL
PartNo:
3852A-282-104AL
Manufacturers: Bourns
Qty: 423
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K 3/4" Single Turn
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:2 W
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6.35 mm
Shaft Length:22.2 mm