 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (409VA101M)
TE Connectivity / Citec 409VA101M
PartNo:
409VA101M
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 409V 100R
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:
Number of Turns:100
Taper:
Resistance:100 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:200 V