 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (409VA204M)
TE Connectivity / Citec 409VA204M
PartNo:
409VA204M
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Single Turn
Number of Turns:1
Taper:
Resistance:200 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:200 V