 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (416MA501P)
TE Connectivity / Citec 416MA501P
PartNo:
416MA501P
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 999
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 416M 500R
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:
Number of Turns:100
Taper:
Resistance:500 Ohms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:100 V