 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (416PA504M)
TE Connectivity / Citec 416PA504M
PartNo:
416PA504M
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole POT 6MM HORIZ 500K
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:500 kOhms
Power Rating:200 mW