 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (450T328F104A1C1)
CTS Electronic Components 450T328F104A1C1
PartNo:
450T328F104A1C1
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 292
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K Ohm +/-10% SPST 24mm Dia. Flatten
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:750 VDC
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted
Shaft Diameter:24 mm
Shaft Length:22.2 mm