 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (534B1103JC)
Vishay / Spectrol 534B1103JC
PartNo:
534B1103JC
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 1111
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 7/8" WW 10Kohms 10 Turns
RoHS:Details
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:
Taper:Linear
Number of Turns:10
Resistance:10 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:141 V