 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (534B1202JC)
Vishay / Spectrol 534B1202JC
PartNo:
534B1202JC
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 692
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 7/8" WW 2Kohms 10 Turns
RoHS:Details
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:
Taper:Linear
Number of Turns:10
Resistance:2 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:63.2 V