 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (64XR500LF)
BI Technologies / TT Electronics 64XR500LF
PartNo:
64XR500LF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 521
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" Squ 500 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:12
Taper:
Resistance:500 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)