 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (657BR0502)
Vishay / Spectrol 657BR0502
PartNo:
657BR0502
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 460
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 5/8"SQ 5Kohms 20% Round SS Shaft
Product Information:
RoHS:In Transition
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:+/- 5 %
Taper:
Number of Turns:1
Resistance:5 kOhms
Power Rating:1 W