 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (67PR200LF)
BI Technologies / TT Electronics 67PR200LF
PartNo:
67PR200LF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 720
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 200 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:20
Taper:
Resistance:200 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:200 V