 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (67WR10KLF)
BI Technologies / TT Electronics 67WR10KLF
PartNo:
67WR10KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 1778
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 10K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:20
Taper:
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)