 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (67XR20KLF)
BI Technologies / TT Electronics 67XR20KLF
PartNo:
67XR20KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 552
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 20K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:20
Taper:
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:200 V