 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (68WR500KLF)
BI Technologies / TT Electronics 68WR500KLF
PartNo:
68WR500KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 872
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 500K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:12
Taper:
Resistance:500 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)