 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (68XR100KLF)
BI Technologies / TT Electronics 68XR100KLF
PartNo:
68XR100KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 1450
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 100K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)