 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (72PR50LF)
BI Technologies / TT Electronics 72PR50LF
PartNo:
72PR50LF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 687
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 50 10%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:50 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)