 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (72XR100KLF)
BI Technologies / TT Electronics 72XR100KLF
PartNo:
72XR100KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 735
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" Squ 100K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)