 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (89PR10KLF)
BI Technologies / TT Electronics 89PR10KLF
PartNo:
89PR10KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 1806
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/4" Rect 10K 10% 20-turn
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)