 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (93R1A-R22-A20L)
Bourns 93R1A-R22-A20L
PartNo:
93R1A-R22-A20L
Manufacturers: Bourns
Qty: 359
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K 10% 5/8" SQ ST
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:
Tolerance:0.1
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:22 mm