 All Product > Resistors > Variable Resistors > Panasonic  (EVU-E2AF25B14)
Panasonic EVU-E2AF25B14
PartNo:
EVU-E2AF25B14
Manufacturers: Panasonic
Qty: 763
Request Qty:
Description: Potentiometers 10KOhms 9MM HORZ NO BUSHING
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:250 V
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:25 mm