 All Product > Resistors > Variable Resistors > Panasonic  (EVU-E2AF25B24)
Panasonic EVU-E2AF25B24
PartNo:
EVU-E2AF25B24
Manufacturers: Panasonic
Qty: 768
Request Qty:
Description: Potentiometers 20KOhms 9MM HORZ NO BUSHING
RoHS:Details
Resistance:20 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Mounting Style:Through Hole
Taper:
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:
Shaft Length:25 mm