 All Product > Resistors > Variable Resistors > Panasonic  (EVU-E3AF25B24)
Panasonic EVU-E3AF25B24
PartNo:
EVU-E3AF25B24
Manufacturers: Panasonic
Qty: 501
Request Qty:
Description: Potentiometers Rotary Pot 9mm Singl No Bush W/Detent
RoHS:Details
Resistance:20 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:25 mm