 All Product > Resistors > Variable Resistors > Panasonic  (EVU-F2AF30B14)
Panasonic EVU-F2AF30B14
PartNo:
EVU-F2AF30B14
Manufacturers: Panasonic
Qty: 2880
Request Qty:
Description: Potentiometers 10KOhms 9MM VERT NO BUSHING
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Mounting Style:Through Hole
Taper:
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:
Shaft Length:30 mm