 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (M43P203KB40)
Vishay / Spectrol M43P203KB40
PartNo:
M43P203KB40
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 691
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/4"REC 20Kohms 10%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:20
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)