 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (M63P104KB40)
Vishay / Spectrol M63P104KB40
PartNo:
M63P104KB40
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 800
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"SQ 100Kohms 10% Single Turn Cermet
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)