 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (M64P501KB40)
Vishay / Spectrol M64P501KB40
PartNo:
M64P501KB40
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 709
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"SQ 500ohms Multi Turn Cermet
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)