 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (M64W104KB40)
Vishay / Spectrol M64W104KB40
PartNo:
M64W104KB40
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 1288
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"SQ 100Kohms Multi Turn Cermet
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)