 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Spectrol  (M64Y100KB40)
Vishay / Spectrol M64Y100KB40
PartNo:
M64Y100KB40
Manufacturers: Vishay / Spectrol
Qty: 727
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"SQ 10ohms Multi Turn Cermet
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:
Resistance:10 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)