 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (MW22B-10-10K)
ETI Systems MW22B-10-10K
PartNo:
MW22B-10-10K
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 212
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 2W 10Kohms 5%
RoHS:Details
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:+/- 0.25 %
Taper:
Number of Turns:10
Resistance:10 kOhms
Power Rating:2 W