 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (MW22B-3-10K)
ETI Systems MW22B-3-10K
PartNo:
MW22B-3-10K
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 2213
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 1W 10Kohms 5%
RoHS:Details
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:+/- 0.25 %
Taper:
Number of Turns:3
Resistance:10 kOhms
Power Rating:1 W