 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (P090S-04F20BR10K)
BI Technologies / TT Electronics P090S-04F20BR10K
PartNo:
P090S-04F20BR10K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 1195
Request Qty:
Description: Potentiometers 9mm 10Kohm
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:30 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm