BI Technologies / TT Electronics P110KH1-0F15BR10K
PartNo:
P110KH1-0F15BR10K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 600
Request Qty:
Description: Potentiometers 11mm Rotary Panel Potentiometer
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm