BI Technologies / TT Electronics P160KN-0EC15B1MEG
PartNo:
P160KN-0EC15B1MEG
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 809
Request Qty:
Description: Potentiometers 16mm 1M ohm
RoHS:Details
Resistance:1 MOhms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:200 V
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm