 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (P160KN-0QC15B25K)
BI Technologies / TT Electronics P160KN-0QC15B25K
PartNo:
P160KN-0QC15B25K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 728
Request Qty:
Description: Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
RoHS:Details
Resistance:25 kOhms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm