BI Technologies / TT Electronics P160KN2-0EC15B100K
PartNo:
P160KN2-0EC15B100K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 5295
Request Qty:
Description: Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm