BI Technologies / TT Electronics P160KNP-0EC15A25K
PartNo:
P160KNP-0EC15A25K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 527
Request Qty:
Description: Potentiometers 16mm 25KOhms
RoHS:Details
Resistance:25 kOhms
Power Rating:100 mW
Voltage Rating:200 VAC
Tolerance:0.2
Termination Style:Solder Lug
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm