BI Technologies / TT Electronics P160KNP-0EC15B10K
PartNo:
P160KNP-0EC15B10K
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 2700
Request Qty:
Description: Potentiometers 16mm ROTARY PNL POT
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:200 V
Tolerance:0.2
Termination Style:Solder Lug
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm