 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDA17-SN15-104BF)
Bourns PDA17-SN15-104BF
PartNo:
PDA17-SN15-104BF
Manufacturers: Bourns
Qty: 464
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K LINEAR 17MM
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:100 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:
Shaft Length:15 mm