 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDA241-HRT02-105A2)
Bourns PDA241-HRT02-105A2
PartNo:
PDA241-HRT02-105A2
Manufacturers: Bourns
Qty: 421
RoHS:Details
Resistance:1 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6.35 mm
Shaft Length:19 mm