 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDA241-SRT00-254A2)
Bourns PDA241-SRT00-254A2
PartNo:
PDA241-SRT00-254A2
Manufacturers: Bourns
Qty: 591
Request Qty:
Description: Potentiometers 250Kohms 18 teeth Knurled Shaft STD
RoHS:Details
Resistance:250 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)