 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDA241-SRT01-504A2)
Bourns PDA241-SRT01-504A2
PartNo:
PDA241-SRT01-504A2
Manufacturers: Bourns
Qty: 359
Request Qty:
Description: Potentiometers 500Kohms 24 teeth Knurled Shaft STD
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)