 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB12-H4201-103AF)
Bourns PDB12-H4201-103AF
PartNo:
PDB12-H4201-103AF
Manufacturers: Bourns
Qty: 369
Request Qty:
Description: Potentiometers 10K AUDIO 12MM
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:40 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm