 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB181-GTR01-254B0)
Bourns PDB181-GTR01-254B0
PartNo:
PDB181-GTR01-254B0
Manufacturers: Bourns
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Potentiometers 250KOHMS KNURLED SNG SOLDER LUGS
RoHS:Details
Resistance:250 kOhms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:19 mm