 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB181-GTR02-254C2)
Bourns PDB181-GTR02-254C2
PartNo:
PDB181-GTR02-254C2
Manufacturers: Bourns
Qty: 1074
Request Qty:
Description: Potentiometers 250K REVERSE AUDIO
RoHS:Details
Resistance:250 kOhms
Power Rating:
Voltage Rating:
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:19 mm