 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB181-K415K-102A)
Bourns PDB181-K415K-102A
PartNo:
PDB181-K415K-102A
Manufacturers: Bourns
Qty: 450
Request Qty:
Description: Potentiometers 1K SINGLE
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:100 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm