 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB183-GTR32-504A2)
Bourns PDB183-GTR32-504A2
PartNo:
PDB183-GTR32-504A2
Manufacturers: Bourns
Qty: 979
Request Qty:
Description: Potentiometers 500K AUDIO
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:100 mW
Voltage Rating:150 V
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:27.5 mm