 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDB241-GTR01-105B0)
Bourns PDB241-GTR01-105B0
PartNo:
PDB241-GTR01-105B0
Manufacturers: Bourns
Qty: 754
Request Qty:
Description: Potentiometers 1MOHMS KNURLED SNG
RoHS:Details
Resistance:1 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)